Kandydaci na radnych do Rady Powiatu - Lista nr 5
okręg nr 3
1. Tomasz Marcin Dzierżęga zamieszkały w Białym Dunajcu
2. Władysław Michniak zamieszkały w Dzianiszu
3. Bronisław Kazimierz Chowaniec-Lejczyk zamieszkały w Poroninie
4. Tomasz Rafał Laszczyk w Kościelisku
5 .Józef Janik zamieszkały w Zębie
6. Jolanta Glista zamieszkała w Kościelisku
7.Andrzej Stanisław Sieczka zamieszkały w Białym Dunajcu
8.Tadeusz Mniszak zamieszkały w Dzianiszu
9.Maciej Wojciech Bętkowski zamieszkały w Koscielisku
10.Krystyna Zabrzewska
1. Tomasz Dzierzęga
- Lat 34. Żonaty. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, Specjalność Bankowość i Finanse. Studia podyplomowe z Rachunkowości i Finansów, studia MBA. Ukończone studia doktoranckie na Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Członek Zarządu ds. finansowych a następnie Prezes Zarządu - SEWiK Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa sp. z o.o. w Zakopanem. Wiceprezes Zarządu – TESKO Tatrzańska Komunalna Grupa Kapitałowa sp. z o.o. w Zakopanem. Dyrektor ds. finansowych – LOTOS Park Technologiczny sp. z o.o. Obecnie Członek Zarządu ds. finansowych – Polskie Koleje Linowe S.A. w Zakopanem. .Adres: ul Jana Pawła II 277B, B. Dunajec
2. Władysław Michniak
-Lat 54. Urodził się w Zakopanem, zamieszkuje w Dzianiszu nr 286A. Żonaty ,troje dorosłych dzieci. Wykształcenie średnie. Po utworzeniu Gminy Kościelisko w latach 1994-2002 pracował w urzędzie na stanowisku inspektora gospodarki komunalnej i ds. amówień publicznych. Obecnie jest pracownikiem jednego z ośrodków wczasowych w Zakopanem.
3. Bronisław Kazimierz Chowaniec-Lejczyk
- Lat 38. Żonaty, dwójka dzieci. Nauczyciel, pracuje w Zespole Szkół w Zębie, mgr historii, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, ratownik TOPR, działacz społeczny, członek Związku Podhalan w Poroninie, członek Towarzystwa Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem i Polskiego Towarzystwa Historycznego w Nowym Targu, inicjator wielu przedsięwzięć kulturalnych, konferencji naukowych, wystaw, autor publikacji o tematyce historycznej i regionalnej, współredaktor pisma Związku Podhalan „Podhalanin”. Za całokształt swej działalność zastał uhonorowany medalem Zasłużony dla Gminy Poronin. Zamieszkały w Poroninie przy ul. Tatrzańskiej 30.
4. Tomasz Rafał Laszczyk
-Lat 34, żonaty, córka; absolwent Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie na kierunkach: Studia inżynierskie na Wydziale Paliw i Energii, specjalność: Energochemicznie Przetwórstwo Węgla; Studia magisterskie na Wydziale Paliw i Energii, specjalność: Gospodarka Paliwami i Energią; Podyplomowe studia na Wydziale Zarządzania; Współzałożyciel i działacz koła naukowego Green Energy działającego przy kołach naukowych Akademii Górniczo – Hutniczej; Praktyki: Spółka Eksploatacyjna Wodociągów i Kanalizacji „SEWiK” w Zakopanem – praktyka inżynierska, Polska Akademia Nauk, Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią w Krakowie – praktyka magisterska. Od 2008 roku pracownik Urzędu Gminy Kościelisko, na stanowisku podinspektora ds. inwestycji, pozyskiwania, koordynowania i rozliczania środków unijnych. Zamieszkały w Kościelisku, przy ul. Nędzy Kubińca 137.
5 .Józef Janik
-Lat 52. Urodził się w Zakopanem. Szkołę Podstawową ukończył w Zębie a następnie szkołę rolniczą w Szaflarach.
Mieszka w Zębie, żona Maria, dwójka dzieci. Wspólnie z żoną prowadzą w Zębie Gospodarstwo Agroturystyczne na 12 ha oraz wynajem pokoi. W roku 2005 mistrz Agroligi województwa małopolskiego, I laureat krajowy oraz V-ce mistrz wojewódzki na bezpieczne gospodarstwo.
6. Jolanta Glista
Urodziła się w Łasku ( woj. łódzkie). W 1976 r. ukończyła Technikum Chemiczne w Pabianicach. W latach 1976 -1980 studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Jagiellońskim, uzyskując tytuł magistra. W 1984 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu filologii polskiej, a w 2001 r. studia podyplomowe w zakresie „Zarządzania dla oświatowej kadry kierowniczej”. Mężatka, od 1977 r. zamieszkała w Kościelisku. Mąż, Tadeusz, historyk. Ma dwie dorosłe córki: Aleksandrę ( mgr filologii angielskiej) i Emilię ( mgr animacji społeczno-kulturowej). Od sierpnia 1980 r. była zatrudniona w Szkole Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka w Zakopanem jako nauczycielka języka rosyjskiego i polskiego. Przepracowała w tej Szkole 30 lat, w tym 19 lat jako dyrektor szkoły. W roku 1996 otrzymała Medal Miasta Zakopane w uznaniu zasług w pracy pedagogiczno-wychowawczej i osiągnięcia w kierowaniu szkołą, a w 2004 Medal Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka w uznaniu zasług za propagowanie nieprzemijających wartości pedagogicznych... W latach 1992 – 94 pracowała w Komisji Oświaty Rady Gminy Tatrzańskiej, a w latach 1998- 2004 była członkiem Zarządu Zakopiańskiego Towarzystwa Edukacyjnego. Od początku , tj. od 1980 r. jest członkiem NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty w Zakopanem. Pełni funkcję ławnika Sądu Rejonowego w Zakopanem. Obecnie na emeryturze. Pracuje w niepełnym wymiarze godzin jako nauczycielka języka rosyjskiego w Zespole Szkół Prywatnych Janiny Gościej w Zakopanem.
7. Andrzej Stanisław Sieczka
-Lat 52. Wykształcenie wyższe. Żonaty, żona sędzia sądu rejonowego w Krakowie, dwie córki 10 i 12 lat. Posiada kancelarię radcy prawnego, obsługuje kompleksowo podmioty gospodarcze w zakresie podatków i prowadzi ich obsługę prawną. Adres: ul. Jana Pawła II 370, Biały Dunajec.
8. Tadeusz Mniszak
- Lat 42. Urodził się w Cichem. Szkołę Podstawową ukończył w Witowie. W Cichem ukończył 2 letni kurs rolniczy.
Mieszka w Dzianiszu-Zagrody, od dwudziestu lat żonaty, żona Anna (była biathlonistka z Kościelisk). Wspólnie z żoną wychowuje siedmioro dzieci w wieku 5-18 lat. Prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 6 ha. Jest członkiem Związku Podhalan oddział w Witowie.
9. Maciej Wojciech Bętkowski
- Lat 66. Urodził się w leśniczówce Murawin w Pierzchniance, woj. Świętokrzyskie. Wykształcenie: mgr inż. chemik - studia na Politechnice Wrocławskiej, inż. leśnik - studia na Akademii Rolniczej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej i Akademii Teologicznej w Krakowie. Przewodnik tatrzański. Radny Gminy Kościelisko trzech kolejnych kadencji 1998 – 2010 r. Emerytowany nauczyciel matematyki i fizyki w Zespole Szkół w Kościelisku.
Żona Maria - inż. budownictwa, b. Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Regionalnej w Kościelisku, obecnie na emeryturze.
Syn Władysław - student IV roku ochrony środowiska i II roku górnictwa i geologii Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie.
10. Krystyna Zabrzewska