Kandydaci na radnych do Rady Miasta - Lista nr 24

okręg nr 3, ulice:
Antałówka, Antałówka na Wierch, Bachledy, Oswalda Balzera, Bogówka, Gen. Boruty Spiechowicza, Bory, Władysława Broniewskiego, Tadeusza Brzozowskiego, Brzeziny, Bulwary Słowackiego od nr 9, Tytusa Chałubińskiego, Chłabówka, Cyrhla, Bronisława Czecha, Do Bristolu, Droga do Olczy, Droga na Antałówkę, Droga na Bystre, Droga na Koziniec, Galicówka, Gawlaki, Hala Gąsienicowa, Guty, Harenda, Hrube Niżne, Hrube Wyżne, Huty, Janosówka, Jaszczurówka, Kalatówki, Mieczysława Karłowicza, Kasprowy Wierch, Klusie, Józefa Ignacego Kraszewskiego, Króle, Kurierów Tatrzańskich, Kuźnice, Łosiówki, Mrowce, Myślenickie Turnie, Oberconiówka, Osiedle Pardałówka, Pardałówka, Paryskich, Pocztowców, Podhalańska, Pod Skocznią, Wincentego Pola, Piszczory, Przewodników Tatrzańskich, Rybkówka, Stachonie, Stara Pardałówka, Salwatoriańska, Stary Młyn, Spyrkówka, Topory, Ustup, Walkosze,     Wojdyły, Wyskówki, Władysława Zamoyskiego, Zoniówka, Zwierzyniecka, Zwijacze.

1. Józef Kowalik
2. Anna Janina Bachleda - Dorcarz
3. Piotr Władysław Mrowca Kuscorz    
4. Kazimierz Konarski 
5. Paweł Antoni Murzyn
6. Jan Morawa
7. Anna Elżbieta Tylka
8. Katarzyna Joanna Chyc
9. Barbara Gut
10. Andrzej Gąsienica - Laskowy
11. Anna Krystyna Suchowian
12. Jan Jarosz
13. Robert Łukaszczyk
14. Stanisław Chyc Myrmuła

 

1. Józef Kowalik

 - lat 52, urodzony w Krakowie, od 1979 r. mieszka w Zakopanem. Żonaty, trójka dzieci. Prowadzi usługi budowlane, strażak. Przez 10 lat pełnił funkcje naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej na Olczy oraz przez 10 lat był skarbnikiem. Angażował się przy budowie kościoła i remizy OSP Olcza. W latach 2006 -2010 radny Rady Miasta Zakopane.

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

2. Anna Janina Bachleda - Dorcarz

Urodzona w Zakopanem, nazwisko rodowe Chramiec – Francuz. Wykształcenie zawodowe, mężatka, mąż Jan, córka Teresa, synowie; Jakub i Wojciech, wnuczka Ela. Od 1975 r. zatrudniona na stanowisku kasjerka – fakturzystka na składzie opału

Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Zakopanem. Od 2006 r. przewodnicząca komisji zakładowej NSZZ „Solidarność”.

Popierana przez NSZZ „Solidarność”.

 

 

 

 

 

3. Piotr Władysław Mrowca Kuscorz

– Lat 37. Urodził się w Zakopanem, absolwent ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego im. ks. Jana Bosko w Oświęcimiu oraz Technikum Mechanicznego w Krakowie. Człowiek pracy, praca jest dla niego dobrem, daje utrzymanie i  kształtuje charakter. Prowadził własny tartak, obecnie pracuje w firmie budowlanej. Od 2002 r. zaangażowany w działalność Ligi Polskich Rodzin. Prezes Powiatowego Koła LPR, członek zarządu wojewódzkiego. Poświecił się rodzinie, razem z żoną Bożeną wychowują 7 córek.

 

 

 

 

 

 

4. Kazimierz Konarski

- Lat 56. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie i Uniwersytetu Rzeszowskiego. Do 1992 r. nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 5 w Zakopanem. 1992 – 2004 pełnił funkcję dyrektora Zespołu Szkół Społecznych. 2005 – 2007 pełnił funkcję Dyrektora Biura Promocji Zakopanego. Do 2010 r. był członkiem Zarządu Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Zakopanem. Organizator międzynarodowych i krajowych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i sportowych, w tym festiwali: Folkloru Ziem Górskich, Twórczości Chrześcijańskiej, Zakopiańskiej Wiosny Jazzowej i zawodów sportowych, m.in. Zimowych Igrzysk Szkół Niepublicznych i wielu innych.  Żonaty, jedna córka. Adres: ul. Chałubińskiego 3, Zakopane

Popierany przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.

 

 

 

 

 

5. Paweł Antoni Murzyn

– Lat 56, urodzony w Zakopanem. Wyższe studia ukończył na wydziale  transportu Politechniki Świętokrzyskiej. Od najmłodszych lat związany z górami jako członek Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem, przewodnik tatrzański i pracownik Polskich Kolei Linowych, gdzie obecnie pełni funkcję Dyrektora ds. Technicznych. Globtroter i pasjonat fotografii, która stała się jego drugim zawodem. Uczestniczy w życiu publicznym miasta dokumentując fotograficznie najważniejsze wydarzenia. Pełnił szereg ważnych funkcji  w organizacjach społecznych.

Popierany przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.

 

 

 

 

 

6. Jan Morawa

– Lat 49. Urodził się w  Nowym Targu. Wykształcenie zasadnicze zawodowe. Od 1983 r. mieszkaniec Zakopanego, żonaty, ojciec pięciorga dzieci. Należy do oazy rodzin Domowy Kościół. W latach 1984 – 1998 pracował w gastronomii w zawodzie kucharza, później kelnera. Od 1993 r. zajmuje się transportem. Od 2004 r. prowadzi firmę przewozową „Żółta Linia” na terenie miasta Zakopane i okolic.

Popierany przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

 

 

 

 

 

 

7. Anna Elżbieta Tylka

Urodzona w Zakopanem, absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie, magister rachunkowości, posiada studia podyplomowe  w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, pracuje na stanowisku specjalisty ds. bhp,  mężatka, jedno dziecko, adres: Hrube Niżne, 34-500 Zakopane.

Popierana przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

 

8. Katarzyna Joanna Chyc

Urodzona w Zakopanem, córka Jana i Rozalii Pańszczyk. Jest absolwentką Liceum Ekonomicznego w Zespole Szkół Hotelarsko Turystycznych im. Władysława Zamoyskiego w Zakopanem. W 1998 r. ukończyła studia licencjackie (zaoczne) na Wydziale Administracji Publicznej i Prawa Gospodarczego w zakresie administracji publicznej w Wyższej Szkole Biznesu National – Louis University w Nowym Sączu. Naukę kontynuowała  w tej samej uczelni i w 2002 r. uzyskała  tytuł zawodowy magistra na kierunku zarządzania i marketingu w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi . W 2008 r. ukończyła studia podyplomowe z zakresu prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała w instytucjach publicznych i firmach funkcjonujących na terenie Gminy Zakopane. W latach 1995 – 2002 była pracownikiem Powiatowego Urzędu Pracy w Zakopanem na stanowisku pośrednika pracy, w latach 2003 – 2004 pracowała w Starostwie Powiatowym w Zakopanem w Dziale Rozwoju Gospodarczego i Promocji Powiatu a następnie przez okres 2 lat tj. od 2006 – 2008 związana była z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska S.A. gdzie zajmowała się obsługą sekretariatu i sprawami kadrowymi firmy. Od 2008 r. pracuje w Centralnym Ośrodku Sportu, Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem na stanowisku specjalisty ds. kadr. Jest mężatką ma troje dzieci, córkę Marysię oraz dwóch synów Jasia i Wojtusia.

Popierana przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.

 

 

 

 

9. Barbara Gut

Od 20 lat zamieszkała w Zakopanem. Wykształcenie średnie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu na kierunku ceramika artystyczna. Od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą. Wyrabia drewniane pamiątki regionalne. Troje dzieci: Natalia 19 lat, Klaudia 18 lat, Szymon 3 lata.

 

 

 

 

 

 

 

10. Andrzej  Gąsienica Laskowy

- Lat 44. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. O. Balzera. Tytuł magistra zdobył na Politechnice Łódzkiej. W latach 1996-2000 pracownik  Urzędu Miasta Zakopane, następnie do 2005 roku zajmował stanowisko dyrektora Zakopiańskiego Centrum Edukacji. 2005 – 2008 był członkiem Zarządu Spółki Akcyjnej  „Polskie Tatry” S.A. Obecnie pracownik Tatrzańskiego Parku Narodowego. Należy do Stowarzyszeń : Muzeum Harcerskie, KS „Start Krokiew Zakopane” oraz AZS Zakopane. Żonaty, troje dzieci. Adres: oś. Ustup 4, Zakopane

Popierany przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.

 

 

 

 

 

11. Anna Krystyna Suchowian

Mieszkanka osiedla Króle. Z wykształcenia antropolog kultury i politolog. Ukończyła studia na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Obecnie zatrudniona jest w firmie PPD-M S.A. w Nowym Targu. Mąż Maciej i syn Franciszek.

Popierana przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.

www.annasuchowian.pl

 

 

 

 

 

12. Jan Jarosz

- Lat 64. Urodzony w Mikołajowicach pow. tarnowski. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Krakowie oraz Państwową Szkołę Pracowników Socjalnych w Poznaniu. Pracował w Urzędzie Miasta Zakopane na stanowisku referenta, a następnie w GS Zakopane jako kierowca – konwojent i taksówkarz w Zakopanem. Prowadził własny sklep oraz wraz ze wspólnikiem Hurtownię Napojów „Jan”. Aktualnie pracuje w sklepie należącym do żony. Żonaty, dwóch synów. Adres: ul. Chałubińskiego 1a, Zakopane

Popierany przez Prawo i Sprawiedliwość.

 

 

 

 

 

13. Robert Łukaszczyk

– Lat 40, żona Teresa, sześcioro dzieci. Od urodzenia mieszka na Toporowej Cyrhli. Absolwent Technikum Budowlanego w Zakopanem. Od ukończenia szkoły prowadzi własna działalność gospodarczą w branży budowlanej. Potrzebującym nigdy nie odmówił pomocy.

 

 

14. Stanisław Chyc Myrmuła

- Lat 54. Urodzony w Zakopanem. Absolwent UJ, ukończył studia z geografii turystyki. Członek Związku Podhalan, przewodnik tatrzański, działa w Kole im. Klimka Bachledy w Zakopanem. Nauczyciel SP w Stasikówce i Gliczarowie Dolnym.

Popierany przez Klub im. Władysława Zamoyskiego.